zhodnocení podzimní sezony mužů - OP

14.11.2016 20:36

Lukáš Šoustek - vedoucí mužstva SK Břest

Jako nováček jsme vstoupili do nového ročníku soutěže velmi dobře. První dvě kola jsme úspěšně odehráli na venkovních hřištích ve Slavkově a v Komárnu. Oba tyto zápasy jsme po precizních výkonech vyhráli, a zdálo se, že by náš mladý tým mohl směle konkurovat nejlepším celkům naší skupiny. Pak ale nastaly obrovské problémy se zdravotním stavem hráčů. Nebyl zápas, aby někdo neodstoupil. Nebyl zápas, abychom nehráli v jiném složení. Bohužel v některých případech se jednalo o těžká zranění a hráči museli podstoupit operace. Úplně se nám rozpadla osa týmu a absence klíčových hráčů se citelně podepsaly na neúspěšné podzimní části sezony. Samozřejmě nelze vše svádět jen na zranění hráčů. Prostor dostávali jiní , kteří čekali na svou příležitost. Nepodařilo se, ale najít stabilnější sestavu. Hráči z nejrůznějších důvodů, ať už to byl pokles formy, fyzické kondice nebo třeba jen nezkušenost těch mladších, mnohdy z řad dorostenců, často měnili posty a rotovali sestavou. A když se k tomu přidá nedostatečné nasazení , bojovnost a neschopnost dodržovat určenou koncepci hry a stanovenou taktiku, tak pak mužstvo není bohužel schopné konkurovat ostatním soupeřům. Máme před sebou zimní přestávku. Celou situaci si musíme zanalyzovat a zvážit další kroky. Ještě bych rád poděkoval všem lidem, kteří se o naše mužstvo tak svědomitě starají. V bufetu jsou to paní Marie a Věra Smýkalovi a pan Josef Truhlář. Dále pak paní Marii Kolářové za úklid kabin, praní dresů a panu Adamu Roseckému za perfektně připravenou hrací plochu. Nesmím samozřejmě zapomenout ani na naše fanoušky a diváky, kteří v hojném počtu navštěvují naše zápasy. A to i přesto, když se nám v posledních týdnech vůbec nedařilo.