ZÁHLINICE – BŘEST 7:0 (3:0

19.05.2022 05:52

Tomáš Mrkvice, hráč Záhlinic: „Utkání bylo speciální hlavně pro domácího Miroslava Bureše, pro kterého to bylo i rodinné derby vzhledem k tomu, že na straně Břestu stál jeho syn, který je o 27 let mladší. V 15. minutě jsme uklidnili hru krásnou brankou Mrkvici, který měl v tomto zápase střeleckou formu. Ve 34. minutě totiž přidal další výstavní branku levačkou. Po rohovém kopu si ve vápně našel místo Dominik Malát, který vstřelil branku na 3:0. Po krásné individuální akci Kubíka z levé strany si před bránou našel míč Šustek, který uklízel do prázdné brány. V 53. minutě skóroval opět Mrkvica, pro kterého to znamenalo hattrick. Šestou branku přidal Miroslav Bureš, který zakončil po přihrávce Šustka krásnou střelou na zadní tyč. Hosté měli ojedinělou šanci po faulu Mrkvici, kdy se kopala penalta. Černocký si však svoji svatyni uměl postavit a míč orazítkoval pouze břevno. Na konečných 7:0 vstřelil z pokutového kopu svojí premiérovou branku Lukáš Novotný.

 

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Úvod zápasu nijak nenaznačoval, že bychom měli utrpět tak vysokou porážku. V první dvaceminutovce jsme se velmi dobře pohybovali, účelně kombinovali a byli Záhlinicím minimálně vyrovnaným soupeřem. Potom jsme ale nedokázali včas přistoupit a zablokovat dvě střely zpoza pokutového území. Domácí hráč Mrkvica dvěma krásnými brankami zcela změnil průběh zápasu. Záhlinice se uklidnily, začaly nás přehrávat a ukázaly svou velkou ofenzívní sílu, díky níž se zaslouženě řadí mezi nejlepší týmy soutěže. Takto krutá porážka nás samozřejmě velmi mrzí, nicméně nás čekají v boji o záchranu důležitější utkání, na která se musíme důkladně připravit.“

Branky: 15., 34. a 53. Mrkvica, 36. D. Malát, 49. Šustek, 58. Bureš, 69. Novotný.

Diváci: 168.

 Rozhodčí: Pelikán.

Záhlinice: Černocký – Šustek, Mrhálek, Novotný, Kubík, Mrkvica, Jakvid,

Paštěka (46. Rygál), Dutkevič, P. Malát (46. Bureš), D. Malát.

 

Břest: Valoušek – M. Šálek, Koudelníček (36. Hajdík), Konečný, J. Šálek (67. Máša),

Štauber (59. Bureš), Trlica (67. Hrabal), Karamon, Daňek, Miklík, Látal.