SPARTAK HULÍN – BŘEST 4:0 (2:0)

01.06.2022 11:35

Lubomír Lanča, ved. mužstva Hulína: „Od počátku utkání nebylo pochyb, komu budou po závěrečném hvizdu rozhodčího patřit body. Hosté z Břestu přijeli s defenzivní taktikou, před svým pokutovým územím vystavěli početný obranný val a tak se vlastně celé utkání vyznačovalo dobýváním obranného postavení Břestu a hra moc herní podívané nepřinesla. Přesto se našim hráčům dařilo vytvářet střelecké příležitosti, ale z jejich proměňování už to bylo horší. Naši hráči tak v poklidném tempu dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství a potěšila tak zejména nula na kontě brankaře Benkoviče, který se po zranění naší brankařské jedničky Stibora po delší době objevil v brance.“

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Na duel se Spartakem Hulín jsme při absenci několika hráčů přijeli s hodně oslabeným kádrem. Hráli jsme ze zabezpečené obrany, v hlubokém bloku a po zisku míče jsme se snažili přecházet do rychlých protiútoků nebo se účelně prokombinovat do zakončení. I když nás sebevědomější a v souhře šikovnější soupeř v určitých fázích zápasu dostával pod tlak, tak mu naše taktika mohla nadělat mnohem větší starosti. Nedokázali jsme se totiž opět oprostit od zcela zbytečných individuálních chyb, které náš bojovný výkon degradovali. Také v ofenzívě jsme se nedokázali prosadit. Místy jsme byli až překvapení kolik volného prostoru naši hráči po zisku míče ve středu pole dostali. Mrzí nás, že jsme tuto skutečnost nedokázali lépe zužitkovat. Chyběla však přesnější finální přihrávka a důraznější zakončení. Domácí mužstvo naopak své šance proměnilo a zaslouženě dnes vyhrálo.“

Branky: 10. a 90. Zaoral, 40. Dunda, 65. Kubo.

Diváci: 42.

Rozhodčí: Vymazal.

Spartak Hulín: Benkovič – Dunda, Jurášek, Bejtkovský (59. Vaculík), Kubo (72. Vlach),

Barták, Zaoral, Pastrnek, Hradil, Karamon (46. Miklík), Sedláček.

 

Břest: Kouřil – Hajdík (51. Máša), M. Šálek, Konečný, J. Šálek, Štauber, Hrabal, Trlica, Karamon, Daňek, Látal.