MORKOVICE B – BŘEST 5:1 (3:0)

02.05.2022 14:37

Boris Kroutilík, asistent trenéra Morkovic B: „Od první minuty bylo jasné, kdo chce vyhrát. Dá se říct, že nás soupeř nijak neohrozil. Během dvaceti minut jsme měli pět vyložených šancí, ze kterých padly dvě branky. Druhý poločas vypadal obdobně, akorát to neskončilo větším rozdílem, protože jsme špatně řešili koncovku. Na hráčích bylo vidět, že chtějí ty body. Naše postavení v tabulce není ideální, Morkovice přece musí být úplně jinde, než předposlední v okresním přeboru. Do zápasu jsme mančaft posílili o Jablunku s Kapounkem a ti týmu ukázali, že je potřeba poctivá práce a ne jen si přijít zahrát fotbal, což bylo pro toto vítězství klíčové. S výkonem mohu být konečně spokojen.“

 

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „K dalšímu velmi důležitému utkání jsme zavítali na hřiště Morkovic. Náš dnešní soupeř, který stejně jako naše mužstvo počítá každý získaný bod, se pro náš vzájemný duel velmi výrazně posílil o šest hráčů, kteří pravidelně nastupují v krajském přeboru. Můžeme vést diskuzi jestli je to morálně nebo sportovně správné. Herní systém to však umožňuje, takže nemá cenu to více komentovat. Tento fakt zápas samozřejmě rozhodl. Domácí fotbalisté byli ve všech ohledech lepší, suverénnější a po velmi dobrém výkonu přesvědčivě vyhráli. Co mě ale mrzí víc je skutečnost, že se stále nedokážeme oprostit od zcela zbytečných a hloupých chyb, které nás v každém zápase sráží, stojí spoustu sil a mnohdy dostávají pod tlak. Nejinak tomu bylo i dnes. Přijdou ale vyrovnanější zápasy a každá taková chyba nás může velmi bolet.“

 

Branky: 6. a 20. Šipoš, 8. Jablunka, 68. Kapounek, 79. Vymazal – 66. Štauber.

 

Diváci: 80.

Rozhodčí: Zakopal.

Morkovice B: Šebestík – Prachař (71. Goldman), Jablunka, O. Petráš, Oplt, Handl (61. Šustr), Kapounek,

Maticz, Šipoš (71. Holan), J. Petráš (61. Vymazal), Skácel (83. Vlček).

 

Břest: Kouřil – Hajdík, M. Šálek, Koudelníček, Konečný, Bureš, J. Šálek, Štauber,

Trlica, Miklík, Látal (76. Hrabal). Z