KVASICE B - BŘEST 2:0 (0:0

03.04.2022 14:11

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „Začátek utkání jsme ovládli a vytvořili si dvě vyložené šance, bohužel nás opět zklamala koncovka. Soupeř si vytvořil také jednu vyloženou šanci, kterou taktéž nezužitkoval. Od 20. minuty se hrál celkem vyrovnaný zápas, bez větších šancí. Ve druhém poločase jsme po prvních 15 minutách vzali otěže zápasu do svých rukou a začali jsme si vytvářet tlak. Ten vyústil v průnik Jakuba Hory, kterého musel obránce hostů zastavit až za cenu červené karty. Poté jsme tlak ještě zvýšili, což nakonec přineslo ovoce. Vítězný gól trefil Jakub Ševela střelou z 25 metrů. O dvě minuty později, po krásné akci, zvýšil na 2:0 Lukáš Foltýn. Celkově se jednalo o spravedlivou výhru, když jsme si vytvořili mnohem více příležitostí než soupeř.“

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Úvodní duel jarní části nám bohužel nevyšel. Začátek duelu byl z naší strany zbytečně nervózní až bázlivý a domácí mužstvo se díky tomu velmi rychle dostalo do tempa. Poté co jsme přežili několik nebezpečných šancí a přímočarých náběhů ofenzivních hráčů Kvasic, jsme se postupně začínali prosazovat a osmělovat také my. Vyrovnali jsme nejen hru, ale dokázali jsme hrozit také v útočné fázi. Obě obrany a výborní brankáři všechny situace ale dokázali vyřešit. Klíčové okamžiky zápasu se událi v poslední dvacetiminutovce. Naši hráči nedokázali proměnit hned dvě obrovské šance. Šálek nedokázal hlavou zblízka usměrnit do branky přesný centr z rohového kopu. Ještě větší příležitost neproměnil Štauber, který se po chybě domácích obránců řítil sám na branku. Hned vzápětí, ale vyprodukovali obrovskou chybu tentokrát naši obránci, kterou uhasil jen za cenu červené karty stoper Martin Šálek a musel předčasně do šaten. I přes obrovskou bojovnost a obětavost celého našeho týmu se nepodařilo udržet bezbrankovou remízu. V kombinaci jistější soupeř nakonec přeci jen přesilovku v 85 minutě proměnil a rozhodl zápas. Jsme zklamaní, bodový zisk byl velmi blízko.“

Branky: 88. Ševela, 90. Foltýn.

ČK: 76. M. Šálek.

Rozhodčí: René Vymazal.

Diváci: 102.

Kvasice B: Skácel – Hora, Hamala (90. Daňek), Kochaníček (78. Foltýn), Pospíšil (67. Reiskup), Samohýl, Šupčík, Ambruz, Potočný, Ševela, Musil.

Břest: Valoušek – Hajdík, M. Šálek, Koudelníček, Bureš, J. Šálek, Štauber, Trlica (84. Máša), Karamon (90. Hrabal), Miklík, Látal (72. Daňek).