KOMÁRNO – BŘEST 2:0 (2:0)

08.10.2020 18:05

JAROMÍR GADAS, VEDOUCÍ MUŽSTVA KOMÁRNA: „V noci na neděli byla u nás průtrž mračen a ráno byla polovina hřiště ještě pod vodou, ovšem takřka čtyřhodinovou houževnatou prací tuctu lidí jsme uvedli hřiště do hratelného stavu. V úvodu zápasu jsme hráli na „suchou“ stranu a dostávali jsme se do zajímavých šancí, ale chyběl nám klid v zakončení, nebo jsme naráželi na výborného hostujícího brankáře. Až po půl hodině hry nám vyšla pěkná kombinační akce a do vedení jsme se dostali po centru Hulmana a hlavičkového zakončení Machače. Pár minut poté jsme odskočili na rozdíl dvou branek, když brankáře překvapil po individuální akci střelou k bližší tyči znovu Machač. Hosté až na pár výjimek naši branku moc neohrozili. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. My jsme poctivě bránili a několikrát jsme nebezpečně zahrozili, ovšem v brance stál připravený brankář, který byl naší největší překážkou. Hosté měli nějaké závary, ovšem nevytěžili z nich nic. Myslím, že se mnou budou souhlasit i v Břestě, že dneska jsme zvítězili zcela zaslouženě. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovnost na těžkém terénu.“

LUKÁŠ ŠOUSTEK, TRENÉR BŘESTU: „Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl a po několika vydařených duelech z minulých týdnů jsme nepříjemně narazili. Hrálo se na podmáčeném, těžkém terénu na hranici regulérnosti. V žádném případě se nemá cenu na tuto skutečnost vymlouvat, protože oba soupeři měli podmínky stejné. Zatímco naši hráči si nedokázali během celého zápasu se špatnou hrací plochou poradit, tak naopak domácí mužstvo se s ní svým herním stylem popasovalo velmi dobře. Hráči Komárna byli důraznější, přesnější, rychlejší, lépe sbírali odražené míče, a protože na rozdíl od nás proměnili i dvě brankové příležitosti, tak zcela zaslouženě vyhráli.“

Branky: 31. a 37. Machač.

Rozhodčí: Skyba.

Diváci: 48.

Komárno: Palát – Pešout (87. Orava), M. Žejdlík, J. Žejdlík,

Hulman, Kušík, Majkus, Machač, Lukáš (72. Pishta), D. Šindelek, J. Šindelek.

 

Břest: Valoušek – Hajdík (72. Trlica), Šálek (79. Máša), Koudelníček,

Konečný, Látal, Šálek, Štauber (63. Juračka), Karamon, Daněk, Vyrobík.