KOMÁRNO – BŘEST 1:0 (0:0)

10.09.2019 12:54

Jaromír Gadas, ved. mužstv Komárna: „Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivní hrou a v úvodu jsme si vypracovali několik slibných šancí, které však gólem neskončily. Nejprve pálil ze střední vzdálenosti Lukáš, po něm se po rohu málem hlavou prosadil Kunz. Velkou příležitost měl také Machač a po něm po rohovém kopu Žejdlík, ovšem brankář Břestu byl vynikající. Měli jsme spoustu standardních situací, ze kterých jsme byli i nadále nebezpeční. Hosté se k naší bráně dostávali jen sporadicky. Do poločasu jsme si připravili ještě dvě velké příležitosti, ale znovu úřadoval brankář Břestu, který byl neprůstřelný a jednou i za pomocí břevna uhájil pro hosty nerozhodný výsledek. Ve druhém poločase jsme pokračovali v nastoleném režimu. Hráli jsme aktivně, získávali míče v osobních soubojích a konečně jsme se dočkali branky. Nepřesnou střelu Kunze tečoval do branky Klas a poslal nás do vedení. Hosté o něco málo přidali, ale naše obrana fungovala na výbornou. S blížícím se koncem zápasu se hosté více tlačili před naši branku, ovšem chybělo přesnější zakončení. Pár minut před koncem zápasu vyrobila naše obrana snad jedinou hrubou chybu, ovšem Bejdáka v samostatném úniku vychytal Palát. V závěru zápasu jsme mohli pečetit výhru, avšak to se nepodařilo a tak jsme se o výsledek báli až do posledních chvil, ale přesto jsme nejtěsnější výsledek uhájili a za to bych chtěl všem hráčům poděkovat, že bojovali do posledních sil. Myslím si, že naše vítězství bylo zcela zasloužené.“

Lukáš Šoustek, ved. mužstva SK Břest: „Ani v dnešním utkání se nám nepodařilo protrhnout střeleckou smůlu. Naše výkony jsou stále nevýrazné, plné chyb, pramenících ze zbytečných ztrát míčů a špatného důrazu před oběma brankami. Nedaří se nám konstruktivní založení útoku ani souvislejší kombinační hra, která by alespoň trochu pozvedla sebevědomí našeho mužstva. Domácí mužstvo, které podalo velmi bojovný výkon, hrozilo zejména ze standardních situací, jejíchž bránění nám už tradičně dělalo obrovské problémy. Po zahrání jedné z nich rozhodl utkání v 56 minutě Dušan Klas. V závěru jsme tým Komárna dostali pod tlak a byli blízko vyrovnání. V poslední minutě a v nastavení naši hráči nedokázali proměnit dva samostatné nájezdy. Když nevstřelíme branku, těžko pak můžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk.“

 

Branka: 56. Klas.

Rozhodčí: Caletka.

Diváci: 83.

Komárno: Palát – M. Žejdlík, Hajda, Orel, Kunz, Majkus, Klas,

Tvarůžka (90. Kušík), Lukáš, Pešout (91. Orava), Machač.

Břest: Valoušek – M. Šálek, Koudelníček, Konečný, Bejdák, Miklík,

Šálek, Štauber (80. Máša), Trlica, Karamon, Látal.