KOMÁRNO – BŘEST 0:3 (0:2)

17.08.2016 22:13

„První branka padla po chybě v obraně v 18. minutě, když svůj důraz uplatnil Koudelníček. Druhá branka přišla z obdobné situace, když nejprve hosté nastřelili dalekonosnou střelou břevno a znovu to byl důrazný Koudelníček, který vrátil odražený míč hlavou za bezmocného Šindelka. My jsme se díky pevné a organizované obraně hostů prosazovali jen sporadicky a za poločas vystřelili jen pětkrát na branku.

Třetí branku do naší sítě vstřelil po individuální akci po pravé straně Štauber, který se protáhl kolem lajny až do gólového zakončení. Snažili jsme se s vývojem utkání ještě něco udělat, ovšem vůbec se nám nedařila kombinace a často chyběl pověstný krok. Po hodině hry se dostal do vyložené šance Lukáš, ovšem prudký míč napálil pouze do dobře postaveného brankáře. Jednou zvonila tyč. Břest zvítězil zcela zaslouženě, a my mu gratulujeme k vítězství. Jeho hráči byli důraznější v osobních soubojích, aktivnější a kreativnější," uznal vedoucí mužstva Komárna Jaromír Gadas.

„Los druhého kola svedl k zajímavé konfrontaci dva týmy, kterým se letos podařilo postoupit z okresních soutěží. Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Dařila se kombinace a souhra. Naše aktivita bohužel dlouho nevedla k žádné vyložené šanci, chyběla finální přihrávka. Až v 18. minutě, po závaru u branky domácích, dokázal protlačit míč do sítě kapitán Miroslav Koudelníček.

Druhá branka padla ve 28. minutě po nádherné střele Josefa Látala do břevna a následné dorážce hlavou Miroslavem Koudelníčkem. Stav 2:0 vnesl klid na naše kopačky. Mužstvo nadále plnilo herní taktiku trenéra. V úvodu druhého poločasu jsme aktivní hrou potlačili snahu domácích o zvrat v zápase. Herní převahu jsme korunovali v 58. minutě brankou na 3:0 po pěkné samostatné akci Jiřího Štraubera. Tato branka definitivně rozhodla zápas. Přesto bych chtěl vyzdvihnout domácí hráče za jejich aktivitu v posledních minutách zápasu. Vytvořili si několik zajímavých šancí, které mohly vést ke zkorigování výsledku.

Za vedení týmu bych chtěl pochválit naše hráče za jejich dnešní výkon a bojovnost. Zaslouženě jsme si odvezli tři body. Nechci opomenout ani naše diváky, kteří nám fandí i na hřištích soupeřů," poděkoval vedoucí mužstva SK Břest Lukáš Šoustek

Branky: 18. a 28. Koudelníček, 58. Štauber. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 100. Komárno: Šindelek – M. Žejdlík, Orel, Koukal (57. Nesvadba), Kulajta, Kunz, Majkus, Lukáš (76. Matušů), Václavek, J. Žejdlík (39. Šenkyřík), Klas. Břest: Kožuch – Koudelníček, Glozyga, Horák, Bejdák (71. Máša), Látal, Buček, Štauber (89. Hajdík), Látal (82. Miklík), Karamon, Pospíšil.