11.05.2014 16:02

Sestava : Kouřil - Stárek T., Karamon, Šálek M., Miklík, Látal Jan, Šálek J., Látal Josef, Janovský, Bejdák, Hanák Vojtěch

Střídání : Buček, Vařecha

Branka : Jan Látal

Přes nepříznivé počasí dorazila početná skupina fanoušků na derby dorostenců do Žalkovic, dle místních bylo celkově víc diváků, jak na mužích . V prvním poločase byli domácí hráči při hře jistější, kombinovali a koncem poločasu se při dorážce prosadil domácí David Otáhalík 1:0 . Po přestávce se svěřenci trenéra Popely ''hecli '' a začali na soupeře vyvíjet tlak. V 74.minutě se dočkali, když Jan Látal vyrovnal na 1:1.

Malý dovětek na závěr : Po utkání se někteří ze Žalkovic divili, proč dorostenci Břestu oslavují, vždyť přece nevyhráli, JEN remizovali.

Osobně se přikláním k tomu, že pokud se někdo nesesype při nějakém neúspěchu, nestane se laxním, ale zabojuje a má celkem blízko k otočení výsledku zápasu, má právo se radovat i z toho jediného bodu.

Ostatně celý " břestský kotel " dal svou velkou radost z tohoto výsledku náležitě najevo.