BŘEST – ŽALKOVICE 3:2 (2:1)

06.10.2019 12:46

Lukáš Šoustek, ved. mužstva SK Břest: „Po dlouhých letech jsme mohli sledovat vzájemný zápas dvou velkých rivalů. Atraktivní derby proti Žalkovicím moc fotbalové krásy sice nepobralo, ale o to víc si diváci určitě užili napínavý průběh, který tento zápas přinesl. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Dvakrát se brankově prosadil Bejdák. Větší spokojenost s první půlí kazí další neproměněné šance a hlavně inkasovaná branka po zcela zbytečné chybě v defenzívě. V nervózním druhém poločase se na hřišti přiostřilo, na což doplatil Jaroslav Šálek, který v 63. minutě viděl červenou kartu. Nabídnutou přesilovku hostující mužstvo rychle využilo a v 70. minutě vyrovnalo na 2:2. Naši hráči zaslouží za bojovnost a obětavost v závěrečné fázi duelu pochvalu. Museli se vypořádat nejen s dlouhou hrou v oslabení, ale také s dalšími komplikacemi při střídáních dvou klíčových hráčů. Odměna přišla v 90. minutě, když zápas rozhodl Jiří Štauber a výsledek zaslouženě překlopil na naši stranu.

 

Branky: 10. a 30. Bejdák, 90. Štauber – 29. a 70. Čevela.

ČK: 63. J. Šálek - Břest

Rozhodčí: Zalabák.

Diváci: 121.

Břest: Valoušek – Máša (46. Hudeček), M. Šálek, Koudelníček (61. Štauber),

Konečný, Bejdák, Miklík (83. Hanák), J. Šálek, Trlica (75. Daněk), Látal (46. Juračka), Krejčíř.

 

Žalkovice: Krejčí – M. Janečka, Mrázek, Čevela, Kojetský, Sedlář,

Pluhařík (57. Otáhalík), V. Navrátil (88. Zapletalík), Horák, L. Navrátil, T. Janečka.