BŘEST – ŽALKOVICE 2:3 (0:0)

21.04.2022 19:39

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Tak jako každý rok, tak i letos je jedním z vrcholů naší sezóny vzájemný souboj se Žalkovicemi. Toto derby bylo nyní pro oba rivaly navíc okořeněno jeho velkou důležitostí. Vzhledem k záchranářským povinnostem totiž počítají oba týmy každý získaný bod. O to víc nás mrzí dnešní prohra. Zápas nám absolutně nevyšel a svým špatným výkonem jsme museli domácí fanoušky, kteří nás ve velkém počtu přišli podpořit určitě zklamat. Žalkovice vstoupily do zápasu mnohem aktivněji, sebevědoměji a vypracovaly si v prvním poločase hned několik velkých brankových příležitostí, které ovšem neproměnily. Našim hráčům naopak patřil úvod druhého poločasu, do kterého přišli jako vyměnění. Už ve 48. minutě se pod břevno trefil Jaroslav Šálek. A když v 55. minutě střelu Jiřího Štaubera do tyče pohotově dorazil do sítě Šimon Konečný, zdálo se, že je rozhodnuto. Potom ovšem přišel z naší strany neomluvitelný kolaps. Místo, abychom pokračovali v aktivní hře a v klidu zápas dohráli, tak jsme se díky zcela zbytečným individuálním chybám v defenzívě dostali pod tlak. Znervózněli a odhodlanému soupeři jsme nepochopitelně dovolili otočit zápas. Nezbývá mi než hostujícím hráčům pogratulovat k zasloužené výhře a musím věřit, že se z této pro nás hodně kruté porážky ponaučíme a v dalším zápase konečně uspějeme.“

 

Branky: 48. J. Šálek, 55. Konečný – 65. a 93. Topič, 82. Janečka.

 

Diváci: 212. Rozhodčí: Sucharski.

Břest: Valoušek – M. Šálek, Koudelníček, Konečný (65. Máša), Bureš, J. Šálek, Štauber,

Trlica, Karamon, Daněk, Miklík (84. Hajdík).

 

Žalkovice: Krejčí – Otáhal, Mrázek, Netopil, Němčík (46. Kuba), M. Janečka,

Pospíšil, T. Janečka, Říkovský, Kojetský, Topič (93. Kalousek).