BŘEST – ŽALKOVICE 0:3 (0:1)

05.10.2022 18:39

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Po týdnu nás dnes čekalo další derby. Tentokrát to byl klasický souboj s odvěkými rivaly ze Žalkovic. Zatímco minulý víkend jsme ve Skašticích po vynikajícím výkonu uspěli, tak dnes to byl z naší strany hodně nepovedený zápas. O to víc nás mrzí, že to byl zrovna domácí zápas proti soupeři, na kterého jsme si velmi věřili a kterého jsme nedokázali dlouhé tři roky porazit. Nezvládli jsme už samotný úvod zápasu, když ve druhé minutě fauloval v pokutovém území Tomáš Daněk hostujícího útočníka a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Dominik Kuba. Úvodní branka duel neuvěřitelně ovlivnila. Zatímco hráče ze Žalkovic vybičovala k bojovnému a velmi sympatickému výkonu, tak nás naopak nepochopitelně znervózněla a shodila na dno. Ani ve druhém poločase se náš projev nezlepšil. O nějakých brankových příležitostech nebo povedených finálních přihrávkách nemůže být ani řeč. Naopak jsme v závěru ještě dvakrát inkasovali. Gratuluji Žalkovicím k výhře a musím sportovně přiznat, že dnes jsme si bohužel vyhrát nezasloužili.“ 

 

Branky: 3. Kuba, 70. Němčík, 87. Netopil. 

Diváci: 80. 

Rozhodčí: Závojský. 

 

Břest: Valoušek – M. Šálek, Horák (46. Bureš), Konečný, Salajka, J. Šálek, Štauber (80. Mingisultanov), 

Trlica (80. Látal), Karamon (65. Hajdík), Daněk, Miklík. 

 

Žalkovice: Krejčí – Mrázek, Kojetský, Janečka (88. Navrátil), Pluhařík, Pospíšil, 

Říkovský, Kuba (57. Vojtěchovský), Janečka, Netopil, Němčík.