BŘEST – ZÁHLINICE 2:5 (1:3)

01.10.2021 07:57

BŘEST – ZÁHLINICE 2:5 (1:3)

 

Šoustek Lukáš, trenér Břestu: „Výkony Záhlinic jsou asi pro všechny velkým překvapením. Jejich postavení v tabulce není náhodné a také v dnešním vzájemném utkání nám ukázali jak dobře připraveným a kompaktním týmem jsou. My jsme naopak zápas nezvládli. Naše mužstvo znovu vyprodukovalo obrovské množství chyb, ztrát a nepřesností, které sráží naše výkony. Rád bych upozornil na výjimečný životní okamžik otce a syna Burešových, kteří si dnes proti sobě zahráli. Spokojenější po zasloužené výhře je otec Miroslav. Ten mladší se zase určitě přesvědčil, že musí v sedmnácti letech ještě sbírat zkušenosti, aby to tátovi na jaře vrátil.“

 

Tomáš Mrkvica, zástupce kapitána Záhlinic: „Tempo hry jsme začali diktovat od začátku zápasu, kdy se po rohovém kopu dokázal prosadit Mrkvica. Druhou branku přidala nová posila Dominik Malát, který po individuální akci zakončil krásnou střelou k tyči. Domácím se podařilo z přímého kopu srovnat, ale hned nato se dokázal prosadit opět Mrkvica. Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení mnoha nevyužitých šancích na naší straně. Hattrick završil Mrkvica v 54. minutě, kdy se po centru od Šustka dokázal prosadit hlavičkou. Na 5:1 zvyšoval Jakvid střelou k tyči. Domácím se podařilo skóre utkání pouze esteticky upravit na 2:5. Kluci zaslouží pochvalu za výkon.“

 

Branky: 41. Látal, 71. Šálek – 5., 42. a 54. Mrkvica, 22. Malát, 60. Jakvid.

 

ČK: 77. Navrátil (Záhlinice).

 

Rozhodčí: Benedikt. Diváci: 70.

Břest: Valoušek – Hajdík (46. Trlica), Šálek, Janovský (86. Hrabal), Konečný,

Látal, Bureš (61. Hyánek), Šálek, Štauber (61. Máša), Daněk, Miklík.

 

Záhlinice: Kováč – Dvořák, Navrátil, Pospěch (46. Bureš), Šustek (86. Rygál),

Jakvid, Paštěka, Mrkvica, Kubík (90. Hlavinka), Malát, Malát