BŘEST – SKAŠTICE B 2:3 (1:1)

12.05.2022 15:29

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Dnes bylo na programu další atraktivní přespolní derby. Před velmi početnou diváckou kulisou se hrál zajímavý a pohledný zápas. K vidění byla spousta pěkných akcí a vydařených kombinací se šancemi na obou stranách hřiště. Skaštice dvakrát vedly. Naše mužstvo však dokázalo pokaždé odpovědět a srovnat krok. Klíčové okamžiky zápasu přišly po našem druhém vyrovnání. V této fázi zápasu jsme byli lepší a opařeného soupeře se nám podařilo dostat pod tlak. Příležitosti jsme ale nedokázali dotáhnout až ke kýženému obratu. Naopak už poněkolikáté jsme selhali v závěrečných minutách duelu. Sedm minut před koncem zápasu Skaštice překlopily výhru na svou stranu. Zápasu by asi více slušela remíza. Z naší strana to byl prozatím nejlépe odehraný zápas jarní části sezóny.“

Lukáš Motal, trenér Skaštic B: „Zápas jsme rozehráli dobře. Brzy jsme se dostali do vedení, ale i domácí si vypracovali nějaké příležitosti ke skórování. Docela se nám dařila kombinace, ale druhý gól se nám vsítit nedařilo. Po našem zaváhání udeřili domácí, kteří si vybojovali penaltu a srovnali stav. Ve druhé části jsme měli balón častěji pod svou kontrolou, ale domácí neustále hrozili rychlým přechodem do útoku. Po využitém rohovém kopu jsme se dostali opět do vedení. Bohužel jsme znova udělali chybu, kterou dokázali domácí potrestat. Nakonec jsme byli o něco šťastnější. Díky přesné hlavičce Uličného jsme se potřetí v utkání dostali do vedení a to už nepustili. Bylo to zajímavé utkání, které výborně zvládl i mladý rozhodčí Zalabák.“

 

Branky: 38. Trlica, 73. Konečný – 15. a 60. Ježák, 83. Uličný.

Diváci: 154.

Rozhodčí: Zalabák.

Břest: Kouřil – M. Šálek, Koudelníček, Konečný, J. Šálek, Štauber, Hrabal (67. Hajdík), Trlica,

Daňek, Miklík (53. Bureš), Látal (82. Máša).

 

Skaštice B: Trampota – Pitron, Bubla, E. Oračko, Ježák (67. Zaoral), Škrabana (76. D. Oračko),

Novák, Rosecký, Uličný, Číhal, Hyánek (60. Růžička)