BŘEST – POČENICE 4:2 (0:2)

21.09.2022 06:23

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Dnes jsme odehráli velmi náročné utkání. Od úvodu zápasu jsme si udržovali souvislou územní převahu, lépe jsme kombinovali a dokázali jsme si připravit obrovské množství šancí. Ty jsme bohužel neproměnili, a proto přišel brzy trest. Fotbalisté Počenic obě své příležitosti naopak využili a do šaten se odcházelo za stavu 0:2. Po přestávce a po velmi dobrém výkonu jsme duel čtyřmi brankami otočili. Kapitán Jaroslav Šálek ve 46. a 56. minutě korunoval svůj dnešní nadstandartní výkon dvěma brankami, které přinesli vyrovnání. V 70. minutě prostřelil brankáře hostů Jiří Štauber a dal rozdílový gól. Velký obrat ještě dokonal v nastavení přesně zakončující Josef Látal. Kluci ukázali obrovský charakter. I přes nepříznivý vývoj zápasu zůstali pozitivní, věřili ve svůj úspěch a toto těžké utkání dokázali výsledkově zvrátit.“

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „Slibný byl pro nás vývoj záchranářského souboje a po zásazích Tesáka a Šustra jsme měli dvoubrankový náskok. Ani to však nestačilo. Po přestávce domácí přidali v nasazení a pohybu, pomocí rychlých a dravých náběhů, zle zatápěli naší obraně a po dvou gólech Šálka srovnali skóre. Závěr jsme nezvládli, série špatných výsledků, je na naladění kabiny a psychické odolnosti znát. Dál tak čekáme na první výhru této sezóny.

 

Branky: 46. a 56. J. Šálek, 70. Štauber, 92. Látal – 10. Tesák, 42. Šustr.

Diváci: 90.

Rozhodčí: Mucha.

 Břest: Valoušek – M. Šálek, Koudelníček (86. Máša), Salajka (64. Horák), Bureš (64. Mingisultanov),

 J. Šálek, Štauber, Trlica, Karamon (74. Látal), Daněk, Miklík.

 

Počenice: Šesták – Novák (75. Klech), Zapletal (46. Niedermertl), Šustr,

Klapil (58. Otevřel), Jiřík, Tesák, Štolfa (75. Zbořil), Lejsal, Bareš, Hrnčíř.