BŘEST – MORKOVICE B 5:2 (3:1)

13.04.2023 12:10

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Na obou stranách byla ještě znát nerozehranost, ze které pramenily herní nepřesnosti. Zatímco naše mužstvo začalo utkání velmi opatrně, možná trochu nervózně, tak hosté se od úvodních minut snažili prezentovat aktivní a sebevědomou hrou. Naštěstí pro nás si vypracovali pouze jednu velkou šanci, kterou však nedokázali proměnit. Od 20. minuty jsme se začali konečně prosazovat i my. Dvě rychlé přímočaré akce, po kterých skórovali oba naši útočníci Daněk a Štauber zcela změnili ráz utkání. Důrazný Zdeněk Daněk, který přišel v zimě z Němčic, se prosadil hned v prvním soutěžním zápase v novém dresu. V rozletu nás nepřibrzdilo ani snížení Morkovic, naopak ještě do poločasu nám vrátil další pohlednou akcí dvoubrankové vedení opět Štauber. Ani po změně stran se obraz hry výrazně nezměnil.

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „Myslím, že jsme nezačali špatně. Úvodních dvacet minut bylo vyrovnaných, nicméně z prvního nákopu jsme inkasovali a potom přišla druhá branka. Nám se povedlo snížit na 1:2 a nadechovali jsme se k náporu, nicméně přišel po naší chybě další gól. Do druhého poločasu jsme vstoupili zase aktivně, ale Břest pokračoval v nakopávání míčů na naši půlku a zápas skončil 2:5. Děláme ve hře spoustu chyb, které nás potom stojí cenné body.“ 

 

Branky: 31. a 39. Štauber, 50. a 57. Šálek, 22. Daněk – 37. Kroutilík, 70. Košárek. 

 

Diváci: 110. 

Rozhodčí: Skyba. 

Břest: Kouřil – Šálek, Horák, Konečný, Salajka, Šálek, Štauber, Trlica, Karamon, Daňek, Miklík. 

Morkovice B: Šebestík – Šincl, Goldman, Sigmund, Skácel, Košárek, Petráš, Vlček, Maticz, Šipoš, Kroutilík.