BŘEST – LUTOPECNY 3:1 (2:0)

29.04.2022 01:11

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Kvalitu duelu hodně ovlivnilo počasí. Hrálo se za hustého deště na kluzkém, těžkém terénu a během bouřky s krupobitím muselo být utkání dokonce na deset minut přerušeno. I přes tuto skutečnost jsme měli zápas, až na dva úseky hry v jednotlivých poločasech, kdy jsme vypadli z tempa, pod kontrolou a zcela zaslouženě jsme vyhráli. Mrzí mě velké množství nedotažených akcí a neproměněných šancí. Utkání mohlo skončit i vyšším brankovým rozdílem. Na druhé straně jsme se znovu nedokázali vyvarovat zbytečných chyb v rozehrávce a nedůrazů v defenzívě. Proto si i Lutopecny vytvořili pár velmi slibných příležitostí, které naštěstí neproměnily a zápas nezdramatizovaly. Jsme moc rádi, že jsme tento pro nás důležitý zápas zvládli a nepřipustili žádné překvapení.“

 Josef Pospíšil, předseda Lutopecen: „Opět, stejně jako už v předchozích zápasech, jsme v úvodních minutách nabídli špatnou rozehrávkou soupeři šanci a ten ji využil. Obě mužstva si vypracovala několik gólových šancí. My jsme nastřelili i tyč, ale skóre se měnilo až ve 45. minutě, kdy domácí brankou z trestného kopu nám odskočili o dva góly. Během druhého poločasu jsme se střídáním snažili se zápasem ještě něco udělat, ale soupeř výborně bránil a při naší současné formě to nebyl až tak neřešitelný problém. Naopak v 75. Minutě po skrumáži před naší brankou přidal třetí branku. I když se potom přelévala hra z jedné strany na druhou, šance se střídaly, ale branky nepadaly. Až v poslední minutě zápasu jsme po faulu kopali pokutový kop a i když brankář střelu vyrazil, tak na dorážku našeho útočníka Palicha už nestačil. Po dlouhé době jsme vstřelili branku, ale to na body nestačilo.“

Branky: 15. Látal, 44. Daněk, 75. J. Šálek – 89. Palich.

Diváci: 80.

Rozhodčí: Mucha.

Břest: Kouřil – Hajdík (77. Juračka), M. Šálek, Koudelníček, Konečný, J. Šálek, Hrabal (57. Bureš), Trlica, Látal (77. Máša), Daňek, Miklík.

Lutopecny: Večerka – Knapík (64. Krist), Šilhár, Novák, Bleša, Uhrinovský, Dostálík (62. Válek), Daňek (77. Pospíšil), Císař, Chalany (77. Chalupa), Přecechtílek (62. Palich).