BŘEST – LUTOPECNY 2:1 (1:1)

20.08.2018 13:00

Lukáš Šoustek, ved. mužstva SK Břest: „V dnešním prvním domácím utkání sezóny jsme alespoň trochu napravili dojem po nezdaru z minulého týdne a získali velmi důležitý plný počet bodů. Výhra je to zasloužená. Stále se však dopouštíme zcela zbytečných chyb, které sráží náš celkový výkon. Naše mužstvo bylo po většinu hrací doby fotbalovější, snažilo se udávat tempo hry, ale díky nedůrazům v defenzívě, ztrátám míčů ve středu pole a opět velkému počtu neproměněných šancí, si s chutí hrající nováček z Lutopecen dokázal dlouho držet nerozhodný stav. Úvodní branku duelu vstřelil v 16. minutě po přesném centru hlavičkou kapitán Tomáš Daněk. Lutopecny srovnaly v 19. minutě, když samostatný únik zkušeně zakončil Zdeněk Daněk. Zápas rozhodl v 69. minutě pohotovou a přesnou střelou k tyči zpoza šestnáctky Dominik Bejdák.“

Miroslav Žůrek, sekretář Lutopecen: „Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání. Břest má mladé běhavé mužstvo, což se potvrdilo hned v 16. minutě, kdy se domácí ujali vedení brankou Tomáše Daňka. Naštěstí se nám podařilo rychle odpovědět a v 19. minutě jsme vyrovnali, když se gólově prosadil čerstvý tatínek Zdeněk Daněk. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu, hlavně díky výbornému výkonu našeho mladého brankáře, který chytil v prvním poločase minimálně tři jasné gólové šance domácích. Do druhé poločasu jsme museli udělat dvě vynucené změny. Domácí stále sázeli na rychlý přechod od útoku po našich ztrátách a jeden takový vyústil i v rozhodující branku, kterou vstřelil v 69. minutě Dominik Bejdák. Snažili jsme se ještě s utkáním něco udělat, hru jsme více otevřeli, ale kýženého vyrovnání jsme se nedočkali. Musím říct, že soupeř měl více gólových šancí, proto utkání vyhrál zaslouženě.“

Branky: 16. T. Daněk, 69. Bejdák – 19. Z. Daněk.

Rozhodčí: Caletka.

Diváci: 120.

Břest: Valoušek – Šálek (88. Konečný), Koudelníček, Urban, Bejdák, Látal, Šálek,

Štauber (61. Látal), Trlica (46. Miklík), Daněk (72. Karamon), Niščak.

Lutopecny: Večerka – Šilhár (84. Přecechtílek), Novák, Pešek (46. Dostálík), Knapík (46. Chalany),

Bartušek, Daněk, Císař, Uhrinovský (73. Šimurda), Vrzal, Přecechtílek.