BŘEST – HULÍN 1:0 (1:0)

10.08.2022 06:49

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Úvodní zápas nové sezony se nám výsledkově povedl. Dokonale jsme zaskočili a porazili velmi silného soupeře, který se netají postupovými ambicemi. Diváci mohli sledovat velmi zajímavé, do samotného konce napínavé utkání se spoustou šancí a rušných okamžiků na obou stranách hřiště. První poločas patřil zejména našemu mužstvu, kdy si postupně vypracovalo hned tři obrovské šance, které se však nepodařilo proměnit. Brankově jsme se prosadili ve 22. minutě, kdy skóre hlavou otevřel po rohovém kopu zcela nepokrytý Martin Šálek. Ve druhém poločase byli naopak důraznější a aktivnější hosté z Hulína. Také oni si vypracovali několik velkých šancí a slibných situací, se kterými si ovšem dokázal poradit buď pozorný brankář Dalibor Valoušek, nebo výborně hrající obrana, která zablokovala hned několik nebezpečných střel. V závěru zápasu jsme se dostali pod tlak, ale kluci se dokázali semknout a po obětavém výkonu vybojovali velmi cenné vítězství.“

Lubomír Lanča, ved. mužstva Hulína: „Nedělní utkání v Břestě ukázalo, jak lze prohrát zápas, ve kterém jsme byli celý zápas lepší než soupeř. Domácí se ujali vedení po rozehrání rohového kopu, když hlavou skóroval hulínský odchovanec Martin Šálek. My jsme mohli vzápětí vyrovnat z pokutového kopu, který však hlavní rozhodčí po naléhání domácích hráčů a chybně odmávaném ofsajdu domácím laikem pokutový kop odvolal. Pres naši trvalou převahu domácí díky nesmírné obětavosti, tvrdosti a naší neschopnosti proměnit své šance těsné vítězství se štěstím uhájili.“

 

Branky: 22. M. Šálek. Diváci: 55.

 

Rozhodčí: Vymazal.

Břest: Valoušek – M. Šálek, Konečný, Salajka, J. Šálek, Štauber (90. Hrabal),

Trlica (71. Hajdík), Karamon, Daňek, Miklík, Látal (75. Máša).

 

Hulín: Hlobil – Dunda, Jurášek, Barták, Bejtkovský, Kubo, Tabara (14. Pospíšilík, 86. Dalzier),

Pumprla, Zaoral (64. Miklík), Karamon (46. Navrátil), Vaculík (46. Sedláček).