KVASICE B – BŘEST 4:1 (1:1

30.08.2022 07:55

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „V zápase jsme se dostali rychle do vedení po chybě hostujícího brankaře, ovšem o pár minut později byl stav 1:1, když nám nevyšel pokus vystavit hostujícího útočníka do ofsajdu. Ve zbytku prvního poločasu jsme nepředvedli vůbec dobrý výkon. Nedařilo se nám kombinovat, zbytečně jsme nakopávali dlouhé balony, chybovali, chyběl nám pohyb. Naštěstí tuto naši nemohoucnost soupeř nevyužil a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Ve druhém poločase byl výkon z naší strany o dost lepší. Začali jsme se více nabízet, bojovat a hrát po zemi. Ihned to přineslo ovoce, když jsme rychle vstřelili branku a poté přidali další dvě. Za zlepšený výkon ve druhém poločase jsme si tři body zasloužili.“

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Ani tentokrát se nám zápas nepovedl. Hlavními aspekty a důvody neúspěchu jsou chabá produktivita a už opakovaně neakceptovatelné množství chyb, které zkušený tým z Kvasic dokázal potrestat. V prvním poločase se hrál místy až bláznivý zápas, kdy oba soupeři vyprodukovali spoustu nepřesností a nedůrazů v defenzivě, které vedli k velkým brankovým příležitostem. Jenom naši hráči měli čtyři obrovské šance. Tu první ještě Štauber využil a srovnal na 1:1. V dalších už naši hráči selhali. Chyběl klid v zakončení, důraz nebo lépe řešená finální přihrávka. V konečném důsledku to byly rozhodující okamžiky zápasu, protože zatímco naši hráči další úspěchy nepřidali, tak domácí Kvasice hned zkraje druhého poločasu třemi brankami duel definitivně zlomili. My jsme dnes nenašli fyzickou ani mentální sílu na to, abychom Kvasicím zejména ve druhém poločase lépe čelili, a na jejich góly odpověděli. Ve druhé půli jsme hráli velmi špatně.“

Branky: 3., 47. a 58. Berky, 64. Samohýl – 9. Štauber.