CHVALČOV – BŘEST 5:1 (4:0)

05.09.2016 12:07

„O zápase se rozhodlo v první půli. První tři trefy nebyly sice kandidáty na „gól měsíce", ale byly výsledkem skvělého důrazu našich útočníků. Byla to lekce z produktivity, kterou ovšem obrana v čele s výborně chytajícím brankářem Barotem dobře podpořila. Na začátku druhého poločasu jsme lehce znervózněli po brance na 4:1, ale střelecky disponovaný Milan Valoušek nás uklidnil svou třetí brankou a bylo hotovo. Bylo to zasloužené vítězství po skvělé hře celého týmu," rozplýval se vedoucí mužstva Chvalčova Patrick Cassinelli.

„Odehráli jsme velmi špatný zápas. Určitě nejhorší za poslední dva roky. Přitom jsme nezačali nejhůř. První čtvrt hodinu jsme drželi míč, dobře kombinovali a udávali tempo hry. Vyprodukovali jsme si několik střeleckých příležitostí, které ovšem zneškodnil domácí brankář. Pak se ale zápas začal ubírat pro nás doslova hrůzostrašným směrem. Začali jsme kupit chyby při rozehrávce, v obranné činnosti jsme byli nedůslední a málo důrazní. Agilní soupeř vše trestal a musel našim hráčům poděkovat za šance, které dostal. Poločas 0:4 mluví za vše. Ve druhém poločase jsme se pokusili s výsledkem ještě něco udělat. Změnili jsme rozestavení a dostali jsme soupeře pod velký tlak. Brzy jsme snížili na 1:4 brankou Koudelníčka a zdálo se, že bychom mohli zápas ještě zdramatizovat. Následovali další střelecké příležitosti, které jsme ale nedokázali proměnit. Pátá branka v naší síti, po další chybě už dosti riskující obrany, ale vše definitivně rozhodla," konstatoval vedoucí mužstva SK Břest Lukáš Šoustek.

Branky: 20., 30. a 43. Valoušek, 10. a 60. Škvaridlo – 46. Koudelníček. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 150. Chvalčov: Barot – Trňák, T. Balvín, Trnčák, Kovařík, Kubaník (82. Chlápek), Vaculík, Zmeškal (62. Marek), Valoušek, Škvaridlo (85. Navrátil), Talach. Břest: Kouřil – Máša (46. Látal), Koudelníček, Horák (83. Juračka), Bejdák, Látal, Buček, Pohořelský (76. Arm), Štauber (37. Miklík), Karamon (60. Fila), Pospíšil.